EcoPower, MaxPower, Chip Tuning, Eksantrik Mili, Dynometre, Superchips, PiperCam, Colombo Bariani

Chip Tuning > Seri Programlama

Seri programlama sistemi performans tuning´de yeni bir sayfa açıyor. Aracın orjinal ´chip´ini değiştirmeden yapılan programlama için işlem sadece dakikalar sürüyor ve çoğu zaman otomobilin kaputunu açmak dahi gerekmiyor.

Superchips´in özel donanımını taşıyan bir bilgisayar aracın diyagnostik soketine bağlanıyor ve beyin ile ilişki sağlanıyor. Böylece Superchips aracın beyin programını okuyabiliyor. Bu esnada aracın orjinal programı bilgisayara alınıyor ve Superchips kütüphanesinde bulunan ve orjinal programa karşılık gelen modifiyeli program aracın beynine gönderiliyor.

 

Seri programlama yapılmadan önce müşteri anahtarına aracın şase numarası, immobilizer kodu gibi bilgiler ile beraber orjinal beyin programı yükleniyor. Böylece kullanıcı herhangi bir nedenle eski beyin programına dönmek isterse bu müşterinin anahtarı ile modem bayisine gelmesi yeterli oluyor. Her müşteri anahtarı sadece o araca özel oluyor ve hem daha ileride geliştirilebilecek olan daha performanslı programları kullanabilmeyi hem de istenildiğinde standarda dönülebilmesini sağlıyor.

 

Standart Superchips uygulaması ile elde edilen güç kazancı yaklaşık olarak %10. Bu artış ile performanslı kullanımda ciddi hızlanma kazançları elde edilirken, günlük kullanımda araç daha canlı ve çabuk tepki verir hale geliyor.

Sağdaki grafik Seri Programlama ile Chip Tuning yapılmış BMW 5.35´e ait dinamometre testi verileridir.

seri-graph1.jpg (19936 bytes)

Seri programlama ile chip tuning yapılabilen araçların listesi

Listeyi görebilmek için bilgisayarınızda Adobe Acrobat Reader´ın yüklü olması gerekmektedir.
Bu programa sahip değilseniz aşağıdaki resme tıklayarak ilgili programın web sitesine giderek programı indirebilirsiniz.


Anasayfa  |   Ürünler  |   Dynometre  |   Teknik bilgiler  |   Uygulamalarımız  |   Fotoğraflar  |   Bayilerimiz  |   Hakkımızda  |   İletişim
by dimnida (2010)