EcoPower, MaxPower, Chip Tuning, Eksantrik Mili, Dynometre, Superchips, PiperCam, Colombo Bariani

Koni

Neden Koni

Ayarlanabilir:
Koni amortisörlerin, yol ve sürüş şartlarına göre ayarlanabilir olması aracınızı yumuşak ya da sert olarak kullanma imkanını sağlar. Ayrıca aracınızdaki aşınmaları önler.

Özel Yapım:
Koni amortisörler her araç için ve özel sürüş koşulları için tasarlanmıştır. Araca özel üretimi sayesinde aracınızın performansını arttırır.

Teknoloji-Gelişim:
Her araç için özel susturucu özellikler geliştirilmiştir. Koni mühendisleri hem konfor hem de aracın hakimiyetinde en iyi noktaya ulaşıncaya kadar test ve yenileme işlemlerine devam etmektedirler. Kullanılan teknoloji ve yapılan araştırmalar sayesinde her geçen gün Koni amortisörlerinin özellikleri geliştirilerek aracınızın performansının arttırılması için çalışmalar yapılmaktadır.

Güvenik:
Güvenlik, br aracın kullanımında en önemli konudur. Aracınızın kontrolü güvenilir bir sürüş için gereklidir. Koni özel üretimi ve üstün özellikleri sayesinde size bu kontrolü sağlayacaktır.

Müşteri Memnuniyeti:
Koni yaptığı üretimler sonucu, Koni amortisör kullanıcılarından gelen özel talepleri birebir değerlendirir ve üstün teknolojisi ve özellikleri sayesinde tüketici taleplerini yerine getirerek müşteri memnuniyetini sağlamak için çalışır.

Hangi Koni

Koni Spesiyal (Kırmızı)
Kırmızı renkli Koni Spesiyal amortisörler, aracın hakimiyetini arttırmak isteyen sürücüler için tasarlanmıştır. Yüksek güvenlik düzeyinde arttırılmış konfor ve yol tutuşu bütün araçlar için uygulanabilmektedir. Her amortisör aracın modelinin teknik özelliklerine göre üretilmektedir.

Koni Spor (Sarı)
Koni Spor, araç kullanan sürücüye özenle tasarlanmış spor amortisör çeşitlerini sunar. Koni Spor amortisörler yüksek konfor düzeyindeki yol tutuş özelliği yanında daha etkili direksiyon kontrolü, daha az silindir tablası, daha az gövde sarsıntısı ve sınırlanmış gövde hareketleri gibi özelliklere sahiptir. Harici olarak takılma özelliği sayesinde çok kolay uyum sağlar.

Koni Klasik (Siyah)
Koni Klasik ürünü, klasik arabalar için ve 40´lı, 50´li, 60´lı yılların arabaları için teknolojinin mümkün kıldığı en modern amortisörü sunar, Koni Spesiyal´in modern arabalara sunduğu yüksek kaliteyi sağlar.

Süspansiyon Kitleri
En iyi yol tutuş özelliğinden başka hiç bir talepleri olmayan yarışçıların beğenisine, Koni tarafından, Koni Spor amortisörleri ve alçaltma yayından oluşan Koni süspansiyon kitleri sunulmaktadır.

Bu kitler, araçlara gerçek bir spor araba görüntüsü ve muhteşem bir yol tutma özelliği vermektedir. Koni alçaltma yayları ile aracın ağırlık merkezi alçaltılmaktadır. Alçaltma yaylarının daha sağlam bir süspansiyonla birlikte kullanımı çok daha iyi bir direksiyon hakimiyeti ve araç dengesi sağlamaktadır. Alçaltma yaylarının kullanımı özel sönümleme özellikleri gerektirir. Takviyeli yayların sıradan amortisörlerle kullanımı yol tutuş ve sürüş konforu üzerinde her zaman olumsuz etki yaratacağı gibi daha önemlisi tehlikeli sonuçlar da doğurabilir. Bu yüzden Koni uygun yay ve amortisörlerden oluşan komple süspansiyon kitleri sunmaktadır.

Koni´nin en son gelişmiş ürünü: Yükseklik Ayarlı Kitler
Bu kitler Spor amortisör ve alçaltıcı yaylarında mevcuttur. Burada Koni amortisörlerinde; değişik yükseklik ayarları yapılmasına imkan veren harici dişliler mevcuttur.
Özel olarak dizayn edilmiş Koni Spor amortisörler ve alçaltma yayları, bir taraftan kullanıcının isteğine göre kullanıcıya yükseklik ayarı yapma imkanı sağlarken diğer taraftan mükemmel bir yol tutuşu sağlamaktadır.

 

Teknoloji

Koni çeşitli teknolojiler kullanmaktadır. Bunlar; ikiz-tüp hidrolik damperler, tek tüplü hidrolik damperler ve ikiz tüplü düşük basınçlı gaz hidrolik damperlerdir. Bütün bu amortisörler arabanın yol hareketlerini etkileyen çeşitli özelliklere sahiptir. Bu yüzden Koni arabaların herhangi bir çeşidi için basınçlı amortisör tedarik etmez. Bunun yerine Koni her bir uygulama için konforda en iyi sonuçları veren teknolojiyi tercih eder.

Özellikler

Herbirinin kendine ait özellikleri bulunan farklı damper yapılarının arabanın yol hareketi üzerinde büyük etkileri vardır. Bu sebeple Koni araştırma mühendisleri daima özel bir araç için en iyi sonuçları veren teknolojiyi üretmeyi tercih ederler.

Bu Koni damperlerinin Kuvvet-Hız grafiğidir. Çalışırken damperlerin sürati ile susturucu kuvvetin arasındaki ilişkiyi gösterir. Araba hareket ettiğinde, frenlendiğinde ya da yalpalandığında tipik damper hızları A alanında bulunur.

Yol yüzeylerindeki düzensizliklerin neden olduğu damper süratleri B alanında yer almıştır. Bizim mühendislerimiz her iki alanda ayrı ayrı susturucu kuvvetleri düzene koymuşlardır. Buradaki amaçları kullanma ve konfor arasındaki optimum dengeyi kurmaktır. Kırmızı Koni Spesiyal damperleri konfora ne kadar meyil gösterirse Sarı Spor damperleri de aynı miktarda kullanma hakimiyetine meyil alacaktır.

Ayarlanabilir

Bu grafik aynı zamanda bütün Koni damperlerinin benzersiz olan özelliğini açıkça gösterir, bu da tüm setlerin ayarlanabilirliğidir. Bu gereklidir, çünkü bu özelliğin bir kısmının ayarlanması iyi bir denge sağlar. Bunun minimum değeri önerilen fabrika çıkışlarıdır. Araba kullanma stiliniz bunu gerektirdiğinde damperleri ayarlayarak kolaylıkla süspansiyonları düzenleyebilirsiniz.

Bir el dönüşü ila ayarlama:
Koni Spor damperlerinin bir çoğu arabadan sökülmesine gerek duyulmadan bir düğme yardımıyla dışarıdan ayarlanabilir. Bu yüzden kişisel araba kullanma tarzlarına ve farklı sürüş koşullarına göre susturucu kuvvetlerinin doğru olarak düzenlenmesi birkaç saniyelik bir iş halini alır. Kolay düzenleme teknolojisinin en iyisi dünya Formula 1 yarışlarından direk geçmiştir.

Motorsporları Dünyasından Gelen Teknoloji

Koni Spesiyal, Spor ve Süspansiyon Kitleri´nin geliştirilmesinde, AR-GE departmanımız her zaman arkasında, Koni´nin uzun yıllardan beri motor sporlarından elde ettiği bilgi ve birikimin desteğini bulmuştur. Koni, 1955´ten bu yana yarış dünyasındaki haklı ününü ve seçkin yerini korumaktadır. Bu konuda, Formula 1 yarışlarındaki 13 Dünya Şampiyonluğu, başka bir kanıta gerek bırakmamaktadır. Ayrıca Le Mans, Indy Car, Champ Car Races gibi bir çok yarış kategorisinde de sayısız başarılar mevcuttur.

 

Anasayfa  |   Ürünler  |   Dynometre  |   Teknik bilgiler  |   Uygulamalarımız  |   Fotoğraflar  |   Bayilerimiz  |   Hakkımızda  |   İletişim
by dimnida (2010)